Lenny Brasco
Member
Well its that time of year when most states have picked there junior squads.
Lets have a look at the VIC 17's:
Victoria Country Under-17 National Championships squad
(Name - Current Club, Pathway Region, Skill)
Max Cairns - Rye CC, South East Country Sharks, RAFM & RHB
Brody Couch - Nirranda CC, Western Waves, LHB & RAFM
Kim Drew - Hallora CC, Gippsland Pride, RHB & RAM
Fraser Ellis - City Colts CC, North East Country Knights, RAFM & RHB
Lachie Field - Grampians CC, Western Waves, RAOS & RHB
Jayden Hunt - Mildura East CC, Mallee Murray Bulls, RAFM & RHB
Tom Jackson - Woodford CC, Western Waves, RHB & WK
Sam McCaskill - Gisborne Dragons CC, Central Highlanders, LHB & RAM
Todd Murphy - Moama CC, Northern Rivers, LHB
Andrew Poppa - Karramomus CC, Northern Rivers, RHB
Patrick Rowe - Melbourne CC, South East Country Sharks, RHB & WK
James Ryan - Bendigo CC, Northern Rivers, RALS & LHB
Jonah Serong - Longwarry CC, Gippsland Pride, RAOS & RHB
Victoria Metropolitan Under-17 National Championships squad
(Name - Current Club, Pathway Region, Skills)
Shubham Bhargave - Camberwell Magpies CC, South East Bayside Breakers, RHB & RAOS
James Boyce - Prahran CC, Inner East Emus, LAOS & LHB
Elliott Brandon-Jones - Northcote CC, Inner East Emus, RHB
Triyan De Silva - Monash Tigers CC, Southern Pioneers, LAFM & LHB
Zak Evans - Ringwood CC, Inner East Emus, RAF & RHB
Hugo Ferdinand - Monash Tigers CC, South East Bayside Breakers, RHB & RAFM
Josh Hartill - Ringwood CC, Outer East Eagles, RHB & WK
Daniel Ingleton - Glen Iris CC, Inner South East Scorpions, RHB
Nathan Murphy - Melbourne CC, South East Bayside Breakers, RHB & WK
Mitch Perry - Monash Tigers CC, Outer East Eagles, RAFM & LHB
Connor Rutland - Essendon CC, Northern Falcons, RHB & RAFM
Daniel Scholz - Monash Tigers CC, Outer East Eagles, RALS & RHB
Will Sutherland - Prahran CC, Inner South East Scorpions, RHB & RAFM
Anyone want to name any standouts in both the metro or country squads?
Lets have a look at the VIC 17's:
Victoria Country Under-17 National Championships squad
(Name - Current Club, Pathway Region, Skill)
Max Cairns - Rye CC, South East Country Sharks, RAFM & RHB
Brody Couch - Nirranda CC, Western Waves, LHB & RAFM
Kim Drew - Hallora CC, Gippsland Pride, RHB & RAM
Fraser Ellis - City Colts CC, North East Country Knights, RAFM & RHB
Lachie Field - Grampians CC, Western Waves, RAOS & RHB
Jayden Hunt - Mildura East CC, Mallee Murray Bulls, RAFM & RHB
Tom Jackson - Woodford CC, Western Waves, RHB & WK
Sam McCaskill - Gisborne Dragons CC, Central Highlanders, LHB & RAM
Todd Murphy - Moama CC, Northern Rivers, LHB
Andrew Poppa - Karramomus CC, Northern Rivers, RHB
Patrick Rowe - Melbourne CC, South East Country Sharks, RHB & WK
James Ryan - Bendigo CC, Northern Rivers, RALS & LHB
Jonah Serong - Longwarry CC, Gippsland Pride, RAOS & RHB
Victoria Metropolitan Under-17 National Championships squad
(Name - Current Club, Pathway Region, Skills)
Shubham Bhargave - Camberwell Magpies CC, South East Bayside Breakers, RHB & RAOS
James Boyce - Prahran CC, Inner East Emus, LAOS & LHB
Elliott Brandon-Jones - Northcote CC, Inner East Emus, RHB
Triyan De Silva - Monash Tigers CC, Southern Pioneers, LAFM & LHB
Zak Evans - Ringwood CC, Inner East Emus, RAF & RHB
Hugo Ferdinand - Monash Tigers CC, South East Bayside Breakers, RHB & RAFM
Josh Hartill - Ringwood CC, Outer East Eagles, RHB & WK
Daniel Ingleton - Glen Iris CC, Inner South East Scorpions, RHB
Nathan Murphy - Melbourne CC, South East Bayside Breakers, RHB & WK
Mitch Perry - Monash Tigers CC, Outer East Eagles, RAFM & LHB
Connor Rutland - Essendon CC, Northern Falcons, RHB & RAFM
Daniel Scholz - Monash Tigers CC, Outer East Eagles, RALS & RHB
Will Sutherland - Prahran CC, Inner South East Scorpions, RHB & RAFM
Anyone want to name any standouts in both the metro or country squads?